Biuro SIS Architekci proponuje swoim klientom kompleksową ofertę usług projektowych. Od pomocy w uzyskaniu niezbędnych do realizacji inwestycji dokumentów, po wykonanie projektu. Nie boimy się odległości – przyjmujemy i realizujemy zlecenia na terenie Poznania i całego kraju. Cennik ustalamy indywidualnie z każdym klientem, w zależności od zakresu prac i wielkości inwestycji. Lubimy rozmawiać, z doświadczenia wiemy, że wymiana myśli, jest jedyną drogą do powstania niepowtarzalnych idei.

Wykonujemy wszelkiego rodzaju usługi projekty architektoniczne:

Projekty architektoniczne:

wielobranżowe, budowlane i wykonawcze domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów i hal przemysłowo-produkcyjnych, obiektów hotelarsk

budowy, przebudowy, rozbudowy, zmian sposobu użytkowania, rozbiórek obiektów budowlanych

aranżacji wnętrz

adaptacji projektów katalogowych

termomodernizacji

wizualizacje

 

Dokumentacja:

konieczna do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę

uzgodnień i opinii rzeczoznawców do spraw sanitarno-higienicznych

zabezpieczeń przeciwpożarowych i BHP

 

Kompleksowa obsługa inwestycji:

analiza możliwości zabudowy terenu

wstępne założenia projektowe dla potrzeb decyzji o warunkach zabudowy

materiały promocyjne i reklamowe inwestycji

obsługa formalno-prawna inwestycji

 

Inne:

audyt i certyfikaty energetyczne

nadzór autorski, inwestorski

kosztorysowanie i przedmiar robót

opinie i ekspertyzy techniczne

 


Koncepcja

Na początku współpracy, w rozmowach z klientem, określamy zakres prac projektowych, poznajemy preferencje i wymagania co do obiektu. Następnie na podstawie uzyskanych informacji, przygotowujemy koncepcję funkcjonalno- przestrzenną projektu, zawierającą wstępne rzuty, przekroje wraz z wizualizacją. Koncepcja najczęściej sporządzana jest w kilku wersjach, tak by optymalnie zagospodarować daną przestrzeń i umożliwić klientowi wybór. Po zapoznaniu się z naszymi propozycjami, klient dokonuje wyboru jednej z nich i określa zmiany, jakie chciałby wprowadzić. Po ich naniesieniu, następuje akceptacja koncepcji, na podstawie której powstanie właściwy projekt.

Równolegle z powstawaniem koncepcji projektu, zajmujemy się obsługą formalną, związaną z kompletowaniem dokumentacji niezbędnej do powstania projektu.


Projekt budowlany

Projekt budowlany, wykonywany jest na podstawie wcześniej zaakceptowanej przez klienta koncepcji. Określa układ konstrukcyjny budynku, układ funkcjonalno – przestrzenny pomieszczeń oraz projekty branżowe (instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne) oraz pozostałe elementy zgodne z wymaganiami przepisów prawa budowlanego. Kompletny projekt budowlany składany jest we właściwym urzędzie, w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.


Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy, określa szczegółowo sposób realizacji projektu budowlanego. Zawiera informacje dotyczące wykorzystanych materiałów, kolorów ścian, ułożenia płytek, zastosowanej armatury, układu mebli, etc. wraz z kosztorysami. Zalecany jest przy większych inwestycjach. Sporządzamy projekty wykonawcze na dodatkowe zlecenie klienta.


Nadzór autorski

Nadzór autorski to propozycja dla wymagających klientów, którym szczególnie zależy na koordynacji prac budowlano – wykończeniowych. W celu realizacji inwestycji zgodnie z projektem, proponujemy sprawowanie nadzoru inwestorskiego, dzięki któremu gwarantujemy kolejność wykonywania wszystkich etapów prac, oraz terminowość składania zamówień na materiały wykończeniowe.

 

Projekt_domu_jednorodzinnego_energooszczędnego_poznań_ławica_SIS_ARCHITEKCI_2a
Projekt_Centrum_Kulturalno-Rehabilitacyjne_Konarzewo_SIS_ARCHITEKCI_9