Architektura, wnętrza, grafika

Menu

Projekty

Social

Hamptons style

HOUSE nagłówek

The Hamptons położone jest na północ od Nowego Jorku, w okolicy nadmorskiej, popularny i luksusowy kurort wśród nowojorczyków .

 źródło    źródło

Styl Hampton może być postrzegany jako przypadkowy, odprężający, ale w rzeczywistości jest bardzo klasyczny i elegancki. Wnętrza są jasne i przewiewne, taki efekt uzyskiwany jest poprzez wprowadzanie dużych okien i przeszkleń. Wnętrza czerpią inspiracje z okolicznego krajobrazu, dlatego utrzymane są w jasnych barwach – bieli, beżach, ciepłych szarościach. To aranżacje pełne spokoju i harmonii, sprzyjające wypoczynkowi oraz odprężeniu. Lniane sofy, dębowe lekkie belki, białe i wiklinowe meble, duże lampy stołowe stanowią centralne punkty pomieszczeń. W określaniu stylu największy wpływ mają nadmorskie przestrzenie, duże wzory, odcienie błękitu i piasku, cytryny, tradycyjne paski. To wszystko sprawia, że jest to jeden z najbardziej pożądanych wystrojów wnętrz.

WYZNACZNIKI STYLU

Wielki błękit

To kolor morza, wakacji, nieba.. Wprowadza energię ale też sprzyja relaksowi i wyciszeniu umysłu… Warto zastosować mocniejsze odcienie tego koloru np. w tkaninach obiciowych, dywanach, poduszkach, tapetach.

Dodatki marine

W aranżacjach inspirowanych nadmorskimi przestrzeniami ważne są dodatki. Nie może zabraknąć muszli, piasku, statków, kotwic.

Kolory plaży, kolory natury

Biele, beże, ciepłe szarości wprowadzają spokój i harmonię, wspomagają odpoczynek i odprężenie.

Glamurowy blask

Nie należy zapominać, że styl humptons stosowany jest w eleganckich wnętrzach dlatego należy stosować dodatki, które błyszczą, połyskują, odbijają światło.

źródło   źródło    źródło źródło